Wystawa czasowa „W świecie średniowiecznych rzemiosł”.

W Muzeum Miasta Kołobrzeg otwarto nową wystawę czasową „W świecie średniowiecznych rzemiosł”. Możemy na niej zobaczyć stroje, biżuterię, narzędzia i przedmioty, jakimi posługiwali się nasi przodkowie. Umieściliśmy tam warsztat tkacki, kowalski, rybacki. Obejrzeć można także dawne gry zręcznościowe, takie jak „fryga”, oraz planszowe, przypominające współczesną grę w  kółko i krzyżyk. Ponieważ wystawione przedmioty są replikami, wszystkiego można dotknąć , by tym lepiej zapoznać się z eksponatami. Wierzymy, że nasza nowa ekspozycja dostarczy Państwu radości i satysfakcji z zetknięcia się z przeszłością. Scenariusz i realizacja wystawy to pomysł Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Dziękujemy za zaangażowanie Barbarze Hordyjewskiej, Jarosławowi Bogusławskiemu i Piotrowi Leszmannowi.

Wystawa będzie czynna do 31 marca 2020 r. Zapraszamy na warsztaty grupy zorganizowane, przedszkola i szkoły.
Kontakt: Piotr Leszmann, tel. 94 352 52 53 wew. 14 lub edukacja@muzeum.kolobrzeg.pl