Rezerwacja grup tel. 94 352 12 88
AKTUALNOŚCI

Straż Graniczna dziękuje Muzeum Oręża Polskiego za wsparcie

W czerwcu 2024 roku Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu miało przyjemność współpracować ze Strażą Graniczną, wspierając edukację funkcjonariuszy w ramach projektu poświęconego przeciwdziałaniu przestępczości skierowanej przeciwko zabytkom. W trakcie szkolenia, które odbyło się pod nadzorem Zarządu Operacyjno-Śledczego Komendy Głównej Straży Granicznej, uczestnicy mieli okazję pogłębić swoją wiedzę na temat numizmatyki oraz broni palnej i białej.

Wysiłki pracowników Muzeum, Pana Radosława Horanina i Pana Wojciecha Tułaza, spotkały się z wyjątkowym uznaniem. Podkreślono wysoki poziom przygotowania i zaangażowanie, które przyczyniły się do wzbogacenia wiedzy funkcjonariuszy, co zostanie z pewnością wykorzystane w ich codziennej służbie.

W dowód uznania, Muzeum otrzymało list z serdecznymi podziękowaniami od Zastępcy Komendanta Głównego Straży Granicznej, generała brygady Tomasza Michalskiego, który wyraził nadzieję na dalszą współpracę w przyszłości.


"

Pan Aleksander Ostasz
DYREKTOR MUZEUM ORĘŻA POLSKIEGO W KOŁOBRZEGU

Szanowny Panie Dyrektorze,
pragnę złożyć na Pana ręce serdeczne podziękowania za edukacyjne wsparcie Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu w procesie szkolenia funkcjonariuszy Straży Granicznej w ramach projektu nt. „Zwalczanie przestępczości skierowanej przeciwko zabytkom – numizmatyka i broń kolekcjonerska”. Szkolenie, nadzorowane przez Zarząd Operacyjno-Śledczy Komendy Głównej Straży Granicznej i współorganizowane przez Wyższą Szkołę Straży Granicznej w Koszalinie, zostało przeprowadzone w czerwcu 2024 r. i uczestniczyło w nim w sumie 40 funkcjonariuszy ze Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej.

Wykłady dotyczące broni palnej i broni białej, które zostały przeprowadzone przez przedstawicieli Muzeum, stanowiły podstawowy punkt szkolenia. W tym miejscu pragnę podkreślić ogromną wiedzę i doświadczenie prowadzących zajęcia: Pana Radosława Horanina i Pana Wojciecha Tułaza, którzy niewątpliwie przyczynili się do ponadstandardowego sposobu przekazywania oczekiwanej przez nas wiedzy. Przeprowadzone zajęcia osiągnęły bardzo wysoki poziom i pozwoliły na podniesienie świadomości funkcjonariuszy, zarówno tej służbowej, jak i prywatnej, w zakresie szeroko rozumianej tematyki militarnej. Wykłady dodatkowe, w zakresie obiektów wielkogabarytowych, obiektów kolekcjonerskich, jak również przeprowadzone wizyty w Muzeum Zimnej Wojny oraz w Skansenie Morskim, zwiększyły edukacyjny walor omawianego przedsięwzięcia. Z pewnością uzyskana wiedza zostanie wykorzystana przez funkcjonariuszy w ramach działań służbowych.

W związku z powyższym jeszcze raz dziękuję za udzieloną pomoc szkoleniową, żywiąc jednocześnie nadzieję, iż współpraca pomiędzy Strażą Graniczną a Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu będzie kontynuowana w kolejnych latach.

Zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej
gen. bryg. SG Tomasz Michalski

Warszawa, 8 października, 2024 r.

"