Piknik Lotniczy w Świdwinie

W sobotę Muzeum Oręża Polskiego zaprezentowało się ze swoim stoiskiem promocyjnym, na Pikniku Lotniczym w Świdwinie, z okazji święta 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego. Tym razem licznie zgromadzonej publiczności pokazaliśmy część wystawy czasowej "Żołnierz Układu Warszawskiego". Ekspozycję tworzyło sześć kombinezonów przeciwchemicznych z okresu Zimnej Wojny, należących do kilku armii Układu Warszawskiego: polskiej, radzieckiej, czechosłowackiej i enerdowskiej (NRD). Można było również obejrzeć przyrządy pomiarowe skażeń chemicznych, promieniotwórczych i innych:

• rentgenometr;
  • indywidualny zestaw samochodowy IRS;
  • kalorymetr;
  • stację meteorologiczną.

Podczas pikniku odbyły się również pokazy dynamiczne i statyczne statków powietrznych (Dromader, Su -22, F – 16, Iskra) oraz sprzętu wojskowego. Można było wejść do Casy i Herkulesa – samolotów transportowych należących do polskich sił powietrznych.