Młodzi miłośnicy historii rywalizowali w konkursie „Średniowieczny Kołobrzeg"

W Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu odbył się Regionalny Konkurs Historyczny „Kołobrzeg - moja mała ojczyzna" pod hasłem „Średniowieczny Kołobrzeg". Wydarzenie zgromadziło uczniów z kołobrzeskich szkół podstawowych oraz miejscowości Dźwirzyno, którzy zmierzyli się z zadaniami związanymi z historią średniowiecznego Kołobrzegu.

Dwuosobowe drużyny ze Szkół Podstawowych nr 1, 5, 6, Prywatnej Szkoły Podstawowej „Morska Kraina" oraz Szkoły Podstawowej z Dźwirzyna miały do wykonania 5 różnorodnych zadań. Młodzi pasjonaci historii musieli wykazać się wiedzą na temat średniowiecznych rzemiosł oraz rozpoznawaniem zabytków kołobrzeskiej Konkatedry. To ostatnie zadanie okazało się najtrudniejszym wyzwaniem dla uczestników.

Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6 (opiekun: Agnieszka Jóźwicka). Drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 1 (opiekun: Teresa Urbańska), a trzecie - Prywatnej Szkole Podstawowej „Morska Kraina" (opiekun: Małgorzata Lipska). Wyróżnienia otrzymały także Szkoła Podstawowa nr 5 (opiekun: Krzysztof Kraska) oraz Szkoła Podstawowa z Dźwirzyna (opiekun: Renata Sitarska-Smal).

Organizatorami konkursu byli Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu oraz Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Nagrody dla wszystkich uczestników zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe oraz Muzeum.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom! Dziękujemy za ogromne zaangażowanie i pasję do odkrywania historii naszego regionu.