Konferencja dotycząca VII Zlotu Zimnowojennego

Dzisiaj o godz. 10.00 na wystawie plenerowej Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu odbyła się konferencja prasowa związana z organizacją VII Zlotu Zimnowojennego. W konferencji uczestniczyli Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski, Zastępca Prezydenta Miasta ds. Społecznych Ilona Grędas-Wójtowicz oraz Dyrektor Muzeum Oręża Polskiego Aleksander Ostasz.

To duże wydarzenie muzealne o charakterze edukacyjnym i promocyjnym jest jedną z największych tegorocznych imprez plenerowych w Kołobrzegu, zorganizowaną we współpracy z powiatem i miastem.

VII Zlot Zimnowojenny odbędzie się w sobotę 17 lipca na terenie dawnego Bastionu przy ul. Koszalińskiej. Od godz. 11.00 będzie można zobaczyć pokazy dynamiczne z udziałem zabytkowych pojazdów oraz około 50 rekonstruktorów, odtwarzających różne armie biorące udział w dwóch blokach wojskowych okresu zimnej wojny. O godz. 17.00 rozpocznie się koncert rockowy w wykonaniu grup: Babcia Dynamit oraz Rockin’Birds.