Rezerwacja grup tel. 94 352 12 88
AKTUALNOŚCI

Gra Miejska - II etap

Obchody 76. rocznicy walk o Kołobrzeg i zaślubin Polski z morzem za nami. W ramach programu rocznicowego odbyła się między innymi II gra miejska "Szlakiem bohaterów walk o Kołobrzeg w marcu 1945r". Dzisiaj przedstawiamy rezultaty II etapu gry, który został przygotowany i przeprowadzony przez Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. W tym etapie wzięło udział sześć zespołów: 2 Kołobrzeska Gromada Skautów Europy (dziewczynki - wilczki) - trzy zespoły, Koło Historyczne kołobrzeskich seniorów działające przy Towarzystwie Przyjaciół Muzeum, zespół grupy rekonstrukcyjnej "Słowianie" działającej przy Sp nr 4 w Kołobrzegu oraz jedna z uczestniczących w grze rodzina.

 

 

Zadania były wykonywane w terminie od 14 do 21 marca.

Zespoły miały wykonać jedno lub dwa z poniżej opisanych zadań:

  1. Pójść na cmentarz wojenny w Kołobrzegu i odszukać grób ppor. Emilii Gierczak oraz zrobić zdjęcie zespołu na tle tablicy nagrobnej.
  2. Na wysokości pomnika zaślubin Polski z morzem nagrać krótki film "Jak wyobrażasz sobie ceremonię zaślubin z morzem w roku 1945".

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i zrealizowanie w/w zadań. Wyszedł z tego bardzo dobry materiał zdjęciowy i filmowy. Wszyscy uczestnicy II etapu otrzymają od nas dodatkowe specjalne nagrody, natomiast materiał wykorzystamy przy okazji zajęć edukacyjnych.

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=_FeewhsiQT8