Rezerwacja grup tel. 94 352 12 88
AKTUALNOŚCI

Dzień Ziemi w Kołobrzegu: Gra miejska i festyn na Skwerze Pionierów

W sobotę, 13 kwietnia, na Skwerze Pionierów, odbył się festyn miejski z okazji obchodów Dnia Ziemi. Jednym z wydarzeń imprezy była gra miejska pt. "Od źródełka do źródła", którą przygotowali i przeprowadzili członkowie Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Uczestnicy gry mieli do pokonania trasę od Skweru Pionierów do Wytwórni Wód Mineralnych "Jantar".

Na każdym punkcie na zawodników czekali edukatorzy z przygotowanymi zadaniami, które tematem nawiązywały do Święta Wody I Ziemi. Ostatnie konkurencje przeprowadzono na terenie Wytwórni Wód Mineralnych "Jantar". Pomysłodawcą jednej z nich, "Jantar Czempion", był Pan Janusz Tomaszewski, Prezes Wytwórni Wód Mineralnych "Jantar", który dla zwycięzcy ufundował nagrodę indywidualną. Zmęczeni i spragnieni zawodnicy mogli skorzystać z przygotowanego stoiska z wodą "Jantar".

Podsumowanie wyników gry i wręczenie nagród odbyło się na Skwerze Pionierów. Główną nagrodę, elektryczną hulajnogę, wręczyła Pani Anna Mieczkowska, Prezydent Miasta Kołobrzeg. Nagroda została wylosowana przez jednego z uczestników naszej gry. Każda drużyna otrzymała również przygotowane upominki. Podczas pikniku Kołobrzeżanie mogli również obejrzeć dawny sprzęt rybacki, zgrać w średniowieczne gry planszowe oraz uczestniczyć w zabawach zręcznościowych przygotowanych przez Tadeusza Waśkę "Wanię".

Organizatorem festynu była Gmina Miasto Kołobrzeg. Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu serdecznie dziękuje Bibliotece Miejskiej, Wytwórni Wód Mineralnych "Jantar" oraz pracownikom Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta za owocną współpracę przy organizacji wyżej wymienionego przedsięwzięcia.