35-lecie badań

Z okazji 35-lecia badań archeologicznych na kołobrzeskiej Starówce w minioną sobotę na Sali Plafonowej Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu odbyło się uroczyste spotkanie z profesorem Marianem Rębkowskim. Z rąk dyrektora Muzeum, Aleksandra Ostasza, honorowy gość otrzymał podziękowania za wieloletnią pracę na rzecz kultywowania historii i dziedzictwa archeologicznego Polski oraz nieocenioną pomoc przy realizacji misji Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.

Uroczystości uświetnił wykład prof. Mariana Rębkowskiego pt. „Znaczenie badań archeologicznych dla poznania dziejów lokacyjnego Kołobrzegu" oraz przekazanie dla Muzeum średniowiecznego pasa mieszczańskiego i puginału. Historię znalezienia i przeznaczenia przekazanego zabytku opowiedziała dr Beata Wywrot-Wyszkowska. Spotkanie zakończyło się wspólnym spacerem po Starówce ,,szlakiem badań archeologicznych''.